Close

Společnost 4climbing s.r.o. se zabývá nákupem a prodejem osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou a vybavení pro horolezectví. Provozujeme rovněž vlastní polygon – školící centrum pro školení bezpečnosti při pracích ve výškách. Našim zákazníkům poskytujeme i poradenské služby v oblasti bezpečnosti práce ve výškách a nad volnou hloubkou.

Spolupracujeme s předním českým výrobcem vybavení pro práce ve výškách – společností Singing Rock i se zahraničními výrobci – zakoupíte u nás např. výrobky značky Petzl či Climbing Technology.

S horolezectvím jsme začali již v dětských letech. Záhy se ke sportovnímu lezení přidali i první brigády „z lana“ a práce ve výškách. To bylo ještě za dob budování socialismu. Lezecké vybavení v Čechách bylo v plínkách, místo lezeček jsme používali staré kopačky, sedáky nám šili kamarádi v garáži. K vejškovkám jsme používali vyřazené sportovní vybavení, jednak za hranou životnosti, jednak pro práce ve výškách naprosto nevhodné. Z hlediska dnešních předpisů nepředstavitelná situace…. Čas plynul, po pádu komunismu jsme začali cestovat do zahraničí a to jak za sportem, tak za prací. Kolem roku 2005 jsme začali přemýšlet i o naší pracovní budoucnosti. V Karlových Varech, odkud pocházíme, jsme nakonec našli vhodnou nemovitost a v roce 2012 otevřeli lezeckou stěnu www.kvstena.cz .

V roce 2018 se nám konečně daří otevřít e-shop s vybavením pro práce ve výškách a sport. Veškeré námi prodávané zboží je certifikováno dle platných norem ČSN EN jako OOPP pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Lezeckou stěnu jsme začali rovněž upravovat tak, aby její prostory mohly být využity jako polygon k proškolení výškových pracovníků. Nechceme být (a nejsme) pouhými překupníky zboží. Vzhledem k našim bohatým zkušenostem s pracemi ve výškách jsme schopni každému poradit s nákupem vhodného vybavení. Jinak je třeba vybavit arboristu, jinak střechaře…. Pracovníky ve výškách jsme schopni proškolit na našem polygonu v Karlových Varech. Školení upravíme každému zájemci na míru dle jeho potřeb a platných norem. Kromě samotného prodeje zboží provádíme revize osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. 

Dlouholetá spolupráce se společností Singing Rock a Vertical Trade (dovozce značek Petzl, MSR, Thermarest…) nám umožňuje pravidelné proškolení našich zaměstnanců tak, aby jejich vědomosti odpovídaly vždy platným normám, legislativním změnám a posledním trendům v oblasti práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Jednatel a společník společnosti, Jaroslav Pašek se sám věnuje výškovým pracem již více než 30 let.


Close